• BITCOIN
  99923,449
  % 4,29
 • ETHEREUM
  3077.07
  % 4,31
 • RIPPLE
  2
  % 2,92
 • BITCOIN CASH
  2087.37,192
  % 7,05
 • LITECOIN
  433.18
  % 13,66
 • COSMOS
  41.3
  % 0,77
 • CARDANO
  0.831637
  % 1,64
 • TETHER
  7.82
  % -0,63

Dünyanın En Çok Coin Kazanan Yatırımcıları

Dünyanın En Çok Coin Kazanan Yatırımcıları

Sanal dünya artık hayatımızın merkezine yerleşmiş bulunmaktadır. Birçok işlem sanal hayat üzerinden gerçekleştirilmektedir. Eskiden Sadece sosyal medya veya araştırma için kullanılan internet günümüzde birçok işlemin yapıldığı geniş bir alan olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Alışverişler, kazançlar, şirketler, para havaleleri gibi birçok işlem artık sadece internet üzerinden yapılmaktadır.

Özellikle ülkemiz ve dünyanın şu anda içinde geçmiş olduğu COVİD 19 virüsünün yaygınlaşması ile de görmüş bulunmaktayız ki evde kalsak bile hayat internet üzerinden hızlı bir şekilde devam etmektedir. Hayatım bu kadar akıcı ve sanal ortam üzerinden ilerleyişi ise hayatın merkezinde olan para ile ilgili bazı gelişmelerin gerekli olduğunun sinyallerini vermiştir. Bu sinyalleri alan girişimciler Kripto parayı üretmişlerdir. Sanal ortamda takas işlemleri için kullanılan sanal paraya Kripto para denilmektedir. Şu anda birçok farklı Kripto para çeşidi bulunmaktadır.

Kripto Para Yatırımı Güvenilir Mi?

Kripto paraların herhangi bir çeşidi ile yatırım yapmak isteyenlerin merak ettikleri konular arasında bu paraların güvenilir olup olmadığı konusu vardır. Kripto paralar geleneksel yöntemlerdeki paralar gibi herhangi bir merkezde kayıtları tutulmadan direkt alıcı ile satıcı arasında iletişim gerçekleştirilen para türleridir.  Bu paraların herhangi bir merkezden geçmemesi ise akıllara güvenilir olup olmadığı sorusunu getirmektedir. Kripto paraların harcanması ve kullanımı sırasında kriptolojiden faydalanmaktadır. Kriptoloji bir şifreleme yöntemidir.

Bu şifreleme yönteminin yapılan bazı düzenlemeler ile Kripto paralar oldukça güvenli bir şekilde harcanabilmektedir. Kripto paralar ile beraber işlem yapılırken hem alıcı hem satıcının coin cüzdanları ve hesapları kayıt altına alınabilmektedir ve böylece herkes tarafından yapılan işlemler görüldüğü için güvenilir olabilmektedir.

Bitcoin Yatırım Başarısı

Bitcoin yatırımı yapan birçok farklı şirket ve firma bulunmaktadır. Yapılan bu yatırımların ardından ise gözler Bitcoin ile ilgili kimlerin en çok kazanç sağladığı araştırmaktadır. Bitcoin’den ciddi manada kazanç sağlayabilmek için Bitcoin Borsası olan Binancenin açıklamalarını takip edilmektedir. Buradaki açıklamalara göre long pozisyon yani yükselişe yönelik olan pozisyonda bulunanların yüzde 67.60 birinin başarılı olduğu açıklanmıştır. Ayrıca yatırımcıların birçoğu bitcoinin yükseleceğini düşünerek ortaya para koyup bu konuda haklı çıkarak oldukça karlı bir kazanca ulaşmışlardır. Yükselişe yatırım yapanların 2019 yılında düşüşe yatırım yapanlardan daha fazla olduğu da yapılan açıklamalar arasındadır. Yani Yükselişi odaklı yapılan yatırımların sonucu olarak bitcoin’de başarıya ulaşan kişi sayısı oldukça fazladır.

Neden Kripto Para Yatırımı

Uzmanlar Kripto paraya yatırım yapmanın her zaman kazanç sağlayacağına dair bazı açıklamalar yapmaktadırlar. Burada işlemlerin çevrimiçi olarak yapılabilir olması ve sağlanabilmesi başarı getireceği konu edilmektedir. Yani Kripto paralara erişebileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Ayrıca Kripto paralar güvenilir oldukları için kazanç sağlamanız mümkündür. Daha düşük ücretlere daha fazla Kripto paraya sahip olabileceğiniz içinde bu alandaki karınız en baştan şekillenmektedir. İşinizin kapsamını geliştirebilmek açısından portföy çeşitlendirmesi fazla olan Kripto paraları kullanmak oldukça mantıklıdır. Hızlı işlem Kripto paranın sizlere getireceği başarının adıdır.

Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapılmalı

Merak edilen konuların başında ise 2020 yılında hangi Kripto paralara yatırım yapılmasının daha mantıklı olduğu vardır. Bazı uzmanların yapmış oldukları açıklamalarda ethereum Kripto para alanında oldukça fazla gelişim göstereceğinden bahsetmektedir. Yani 2020 yılında bu coinin umut veren gelişmesi görüldüğü için buna yatırım yapılabilir. Ayrıca Bitcoin 3 yıllık iniş çıkışlarının ardından 2019 yılında oldukça başarılı bir seviyeye gelmiştir.

Bu seviyeye ulaşabildiği içinde birçok kişi güvenilir ve başarılı olacağını düşünerek bitcoin’e yatırım yapmanın kar sağlayacağından bahsetmektedir. Litecoin Bitcoin ve ethereuma göre daha ucuz olsa bile başarılı olacağı ile ilgili daha çok yorumlar yapılmaktadır. Çünkü daha az para ile risksiz bir kazanç sağlanacağı için bu coinin tercih edilebileceğinden bahsedilmektedir. Uzmanlar Ayrıca ripple ve Neo coine yatırım yapmanın da 2020 yılında başarı getireceğinden bahsetmektedirler.

Kripto Para İle Nasıl Kazanırım

Kripto para ile nasıl kazanç sağlanacağı ile ilgili sorulan sorular ile isim verilen yanıtlar da şu şekildedir. Öncelikli olarak Kripto paranın karmaşık yapısından anlayabilmeniz gerekmektedir. Ayrıca analistlerin yorumlarını da takip etmeniz Kripto para ile kazanç sağlayabilmenin önemli adımlarından bir diğeridir. Kripto paranın özellikleri çeşitleri konusunda hâkim olmanız ve Kripto para Borsası ile ilgilenmeniz de gerekmektedir.

İniş çıkışları, sanal paranın etkilenmiş oldukları olayları ve bu alanda kazanç sağlayanların izlemiş oldukları yolları takip ederek Sanal Para ile oldukça başarılı kazançlara ulaşabilmeniz mümkündür. Sistemi çözene kadar riski olmaması açısından küçük yatırımlar yaparak başarılı olmanız için önemli bir adımdır. Çözdükten sonra büyük yatırımlar ile ciddi kazançlar ulaşabilmeniz mümkündür.

Kripto Para Yasal Mı?

Kripto para ile ilgili işlem yapmak isteyenler ise herhangi bir yasaya karşı olmamak için bu paranın yasalara uygun olup olmadığını araştırmaktadır. Ülkemizde ve dünyada bu konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılırken bazı ülkeler Kripto paranın üretimi ve işleyişi ile ilgili sınırlama getirmektedir. Bazı ülkeler ise Kripto paranın kullanımı ile ilgili cezai işlem uygulanmaktadır. Ülkemizde ise Kripto para kullanımı ile ilgili herhangi bir cezai işlem uygulanmamaktadır.

Kripto para üretimi de yine Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında serbest olarak yapılmaktadır. Daha sonrasında ne olacağına dair herhangi bir bilgimiz bulunmasa bile sanal âlemin bu kadar hızlı ilerlediği günümüzde Kripto para kullanımı bütün ülkelerde özgürleşebilir. Bu sebeple şimdiden yatırım yapacağınız Kripto parayı bularak kazanç sağlayacağınız sistemleri takip etmeye başlayabilirsiniz.

Ülkemizde Kripto para kullanımı ile ilgili caiz olup olmadığı konusunda tartışılan konulardan bir tanesidir. Diyanet’in yapmış olduğu açıklamalar da tıpkı borsada olduğu gibi Kripto para kullanımında da haksız ve hızlı zenginleşme gibi bir durum ortaya çıkabildiği için caiz olmadığı duyurulmuştur.