• BITCOIN
  99877,665
  % 4,06
 • ETHEREUM
  3080.72
  % 3,78
 • RIPPLE
  2
  % 3,01
 • BITCOIN CASH
  2086.64,407
  % 6,88
 • LITECOIN
  432.23
  % 12,60
 • COSMOS
  41.35
  % 0,41
 • CARDANO
  0.831024
  % 1,26
 • TETHER
  7.82
  % -0,63

En Çok Kazandıran Coinler Hangileri?

En Çok Kazandıran Coinler Hangileri?

Kripto paraları yakından takip eden kişiler bilir ki, kripto paraların değerleri senelere göre değişkenlik gösterebilir. 2020 yılındaki endeksler dikkate alındığı zaman yatırım yapılabilecek 5 coin piyasası ön plana çıkmaktadır. Ethereum(ETH) gücünü dApp uygulamasından alır. Yatırım yapabilmek için çok uygundur.  İddialar dikkate alındığı zaman Ethereum’um Bitcoin’e ulaşabilmesi beklenmektedir. Bitcoin(BTC), yatırım yapmak isteyenler için en ümit verici kripto paralardan birisidir. Son dönemde çok fazla iniş çıkış gösterse de son dönemdeki durumu stabilize olarak ilerlemektedir. Litecoin(LTC), Bitcoin ve Ethereum’a göre daha ucuzdur. Pazar potansiyeli çok belli olmayan Litecoin’e de yatırım yatmak son derece mantıklı görünüyor. Ripple(XRP) Piyasaya domine etkisi veren bir kripto para cinsidir. NEO, kripto parası da alınabilecek kripto paralardandır. Hatta Çin’in Ethereum’u olarak bilinmektedir. Kripto paralara yatırım yapmak isteyenleri piyasayı yakından takip etmesi son derece önemlidir.

Satın Alınması Gereken Coinler Hangilerdir?

Risk seven ve kripto para sahibi olan yatırımcılar satın alınması gereken coinleri daha iyi bilirler. Bunlar Bitcoin ve Binance Coindir. Piyasa değişimleri daha elverişli olan bu coinler, yatırımcıların en çok tercih edebileceği türlerdendir. Multicoin portföyünde geniş bir yüzdeye sahip olan kripto paralar, yatırımcıların yatırım bileceği en güvenilir paralardandır.

Kripto Paralara Yatırım Yapılmasının Nedenleri  Nelerdir?

Kripto paralar, geleneksel paraları tamamlayabilmek amacıyla geliştirilmiştir. Kripto para birimini bilmeyen kişiler, neden kripto para almalıdır konusu hakkında bilgiler almalıdır. Kripto paraları yatırım yapılmasının en önemli nedenlerinden birisi, erişebilirlik özelliğinin çok etkin olmasıdır. İstediğiniz yerde istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Bir diğer önemli neden ise, kripto paraların güvenilir olmasındandır. Kimlik hırsızlığı ya da sahtekârlık yapabilme ihtimali yoktur. Kripto paralar, geleneksek borsaya göre daha düşük ücretlerden işlem yapmaktadır. Kripto paralarınızı yatırımızı çeşitlendirmek ve genişletmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Kripto paralar çok hızlı işlem gördüğü için, harcamanıza gerek bile kalmaz.

Coin Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeniçağın sana para birimi olan kripto paralar çoğu kişi  tarafından kullanılmaktadır. Fakat kripto paralara yatırım yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

 • Bitcoin piyasasına ilk defa giriş yapıyorsanız, bunu düşük paralarla test ederek yapmalısınız. Riskli bir ortam olduğu için düşük tutarlarda kaybedersiniz daha az üzülürsünüz. Düşük paralarla al-sat ilk aşamada daha elverişlidir.
 • Bitcoin ve altcoin’i borsa üzerinden takip edebileceğiniz güvenilir uygulamalar edinmelisiniz. Altcoinler bitcoinlerden türemiş paralardır. Uygulamalar üzerinden iniş ve çıkışları kolayca takip ederek yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.
 • Kripto paralar piyasasında yatırımınız varsa panikten uzak durmalısınız. Ani dalgalanmaları takip ederek hızlı kararlar almamalısınız. Bunun için borsayı takip etmeli ve piyasayı dinlemelisiniz.

Coinlerin ne kadar arttığını takip ederek, coinlerin geleceği hakkında fikirler edinebilirsiniz.

Coin Neye Göre Alınmalıdır?

Coinlerinizi alırken risklerini göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Eğer ki bilmiyorsanız bu yatırım sistemine ilk aşamalarından başlamalısınız. Alma ve tutma ya da kripto para motoru hiç bilmeyenlerin kullanabileceği yöntemlerdi. Eğer ki coin alacaksanız bunu uzun süredir piyasada bulunanlardan yapmalısınız. Çünkü düşük fiyatlı olan kripto paraların kaybolabilme riski daha yüksektir. Onun için Bitcoin, Litecoin, Ethereum gibi seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Coin ve Kripto Paralardan Nasıl Para Kazanılır?

Kripto paralar çok fazla konuşulan konular arasında yer alır. En çok yatırım yapma araçları olmasıyla da dikkatleri çekmektedir. Kripto paralarla ya da coinlerle para kazanma yöntemini bilmeyenler araştırmalarını çok dikkatli bir şekilde yapmalıdır. Kripto paralardan para kazanılmasını sağlayan en önemli nokta, kripto para robotudur. Kripto para robotu 22 ticaret platformunu izler ve bir platformdan uygun olarak kripto para satın alır. Aldığı kripto parayı başka bir platforma fazla paradan satar. Bu kazanç sağlamak için kolay bir yöntemdir. Bir diğer yöntem ise alma ve tutmadır. Aktif bir hisse senedinin yükselmesini bekleyerek ve yükseldiğinde  satarak  para kazabilirsiniz. Bu durum kripto parada da aynı şekilde işlemektedir. Bu yöntemde kolay para kazanma yollarındandır.

Coin’de Arbitraj’ın Önemi Nedir?

Arbitraj’ı kısaca tanımlamak gerekirse, fiyat farklılıklarında kar sağlanması işlemi denilebilir. Kripto paralarla alım satım yapan kişi, bir kripto para birimini seçtikten sonra borsaları karşılaştırır buna göre hangilerinin uygun olduğunu görür. Bu da arbitraj’ın en güzel örneğidir. Bitcoin’i alan kişiler genel olarak iki gruptan oluşur. Bunlardan biri yatırım yaparken diğeri al-sat işlemleriyle ilgilenmektedir. Al-sat işlemlerinde işler daha riskli yürümektedir.  Kısa vadede kazanç sağlamak için farklı yöntemlere başvurulması gerekebilir. Arbitraj en çok başvurulan ve eski yöntemlerdendir.  Al-sat yapanlar için arbitraj daha önemlidir.  Arbitraj tam zamanında yapılırsa kazanç sağlattırır. Hedeflenen fiyat farklılıkları oluştuğu zaman işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hisse senedinde yıllardır var olan arbitraj sistemi, kripto paralarla da güzel kazançlar elde edilmesini sağlar.

Altcoinlerden Nasıl Para Kazanılır?

Coinlerin küçüklerini ifade eden altcoinlerden de kazanç sağlayabilmek mümkündür. Altcoinlerden para kazanmak için en sık uygulanan yöntem madencilik yöntemidir. Bu yöntemi kripto para yatırımcılarının birçoğu bilir ve başvurmaktadır. Altcoinlerle madencilik yapmak pasif bir sistemi içerir. Yapılması gereken tek şey, donanımı kurmak, yatırımı yapmak ve çalışmasını sağlamaktır. Tek olası sorunlardan birisi donanıma yatırım yapmaktır. Madencilik yapabilmek için en son teknolojiye gerek duymazsınız.  Fakat eğer ki yaptığınız donanım iyiyse para kazama olasılığınız da artar. Teknolojiniz iyiyse daha rahat takip sağlarsınız. Madencilik sisteminde bilgisayar karmaşık matematiklerle karşı karşıya kalır. Problem çözülebilirse kripto para kazanabilirsiniz. Kripto para kazancı arttıkça, sorular da zorlaşmaktadır. Bu sebeple de teknolojik donanımın iyi olmasının önemi artmaktadır. İyi bir teknoloji hızlı çözüm ve hızlı kazanç sağlattırır.