• BITCOIN
  99356,210
  % 3,70
 • ETHEREUM
  3068.84
  % 3,17
 • RIPPLE
  1.99
  % 2,07
 • BITCOIN CASH
  2075.71,648
  % 5,27
 • LITECOIN
  428.53
  % 10,92
 • COSMOS
  41.01
  % -1,16
 • CARDANO
  0.824922
  % 0,21
 • TETHER
  7.8
  % -0,74

Haftalık BTC, ETH, LTC Analizleri

Haftalık BTC, ETH, LTC Analizleri

Kripto para isimleri olan Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in kısaltması olan BTC, ETH ve LTC için yapılan haftalık analizler yatırımcılar için yol gösterici olur. Bitcoin 2009 yılında piyasaya çıkan bir dijital paradır. BTC kısaltması ile ifade edilen Bitcoin ile hiçbir aracı olmadan kişiler para transferi yapabilirler. Kripto paraların en çok bilineni ve ilk dijital para olan Bitcoin kripto para borsası üzerinden alınıp satılabilir özelliktedir. Kripto para kullanımının gelişmesi ile Bitcoin talebe yetemediğinden Altcoin olarak farklı isimler ile kripto paralar sunulmuştur. Bunlardan biri de Litecoin’dir. Şu ana için en çok rağbet gören Altcoin dijital paradır. LTC olarak ifade edilen Litecoin de kripto para borsasında en çok al-sat yapılan kripto paradır. Ethereum’da kripto paralarda olduğu gibi aracısız para transferi ve işlem yapabilme özelliği olan bağımsız bir sistemdir. Kripto para borsalarında yer alan Ethereum ETH olarak ifade edilir. Bu kripto paraların haftalık analizleri borsa da al sat yapan kişiler için faydalı olur.

BTC Haftalık Analizleri Nasıl Kazandırır

BTC ,dünyada kullanımına başlanan ilk kripto para olan Bitcoin’in kısaltılmış ifadesidir. Bitcoin dijital para sistemi ilk olarak Satoshi Nakamato kod adlı kişi tarafında 2009 yılında dünyanın kullanımına sunulmuştur. Kripto para olma özeliğinde olan BTC özel bir şifreleme tekniği ile sanal bir cüzdan da korunur. Kişiler arası para transferinde hiçbir aracı, devlet müdahalesi ya da komisyon gideri olmadan işlem kolaylığı sağlar. Ayrıca kripto para borsasında alım satım yapılarak kazanım sağlar. BTC haftalık analizleri Bitcoin’in hafta içindeki tüm hareketleri matematiksel olarak açıklar. Kripto para borsasında BTC alım satımı yapan kişiler bu haftalık analizleri inceleyerek yatırımlarına yön verirler. Bitcoin kripto para alabilmenin iki yolu vardır. Biri kendi para biriminiz ile internette hizmet veren sitelerden BTC satın almak, ikinci yolu ise BTC madenciliği denilen yöntem ile şifreleri çözerek Bitcoin sahibi olmaktır. Kendi para biriminiz karşılığı bitcoin satın almak kolay iken madenciliği oldukça zordur. Endüstriyel donanıma sahip cihazlar gereklidir. Satın aldığınız Bitcoin paranızı değerlendirip paranıza para kazandırmak için Bitcoin fiyatı düştüğünde alıp yükseldiğinde satarak kripto borsasında para kazanabilirsiniz. Bunun için sürekli Kripto para piyasasını takip etmeniz gerekir.

ETH Haftalık Analizleri Nasıl Kazandırır

ETH, Ethereum dijital para biriminin kısaltmasıdır. Ethereum 2015 yılında Vitalik Buterin tarafından çıkartılan bir dijital para sistemidir. Bitcoin’den farklı olarak daha iyi bir şifreleme tekniğine sahip olup farklı bir algoritma ile çalışır. Bitcoin bilgisayarın CPU yani işlemcisini kullanırken Ethereum GPU yani ekran kartını kullanır. Ethereum teknolojisinin geleceğin internet enerjisi kaynağı olacağı açıklanıyor. Ether özelliğinin enerji niteliğinde olması sistemi Bitcoinden daha üstün kılıyor denilebilir. Çünkü Bitcoin çok fazla enerji tüketimine sebep olduğundan dolayı tüm dünyada tepki almaya başlamış bir sistemdir. Ethereum’da bitcoin ve diğer kripto paralar gibi kripto para borsasında alıp satılan ve kazanç sağlanan dijital bir paradır. Tıpkı diğer kripto paralar gibi Ethereum’un da madenciliği yapılır. Üstelik Bitcoin’e göre madenciliği de daha zahmetsiz ve kolaydır. ETH hastalık analizleri kripto borsasında Ethereum fiyatının haftalık iniş çıkışlarını gösterir. Kripto borsasında dijital para alım satımı yapan kişiler bu analizleri takip ederek yatırımlarına yön verirler.

LTC Haftalık Analizleri Nasıl Kazandırır

LTC, Altcoin kripto paralardan biri olan Litecoin’in kısaltılmış ifadesidir. Litecoin 2011 yılında eski Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Bitcoin ile aynı sisteme sahip olan bu dijital para Bitcoin’de görülen bazı eksiklerin tamamlanmasını sağlamıştır. İlk kripto para olan Bitcoin’in yetersiz kalması sonucu geliştirilen Altcoin’lerden biri olan Litecoin tüm dünyada işlem gören kripto paralar arasında piyasa değeri ile 5. sırada yer alır. İlk Altcoin olma özelliğine de sahip olan Litecoin 1 milyon dolar üzerinde pazar değerine sahiptir. Litecoin madenciliği Bitcoin’e göre çok daha kolaydır. ASIC adı verilen cihaz ile herkes Litecoin madenciliği yapabilir. Kripto borsalarında Litecoin en iyi Altcoin’dir. LTC haftalık analizlerini takip eden kripto borsası yatırımcıları alım satımlar ile iyi kazançlar elde etmektedir. Haftalık analizler LTC fiyatlarındaki hareketleri net bir şekilde takip etmenizi sağlar.

BTC,ETH,LTC Haftalık Analizleri Nasıl Yapılır

Kripto paralar olan BTC,ETH ve LTC için iki çeşit haftalık analiz yapılır. Bunlar temel analizler ve teknik analizdir. Kripto para borsasında dijital para alım satımı yapan kişiler iki tür analizi de dikkatle takip etmelidir. Temel analizde kripto para piyasası, kripto para haberleri, kripto para çeşitleri ve özellikleri gibi genel analizler yapılır. Temel analiz oldukça önemlidir. Zira dünyanın bir ülkesinde kripto para ile ilgili bir yasak getirilmesi gibi önemli bir gelişme dijital para piyasasını çok fazla etkiler. Bu nedenle temel analizlerin özenle takibi alım satan yapan kişi için büyük öneme sahiptir. Teknik analizde ise fiyat hareketleri takip edilir. Hafta içindeki fiyat hareketlerini incelerken piyasa hacmi, ticaret hacmi ve kullanıldığı alanlar gibi çeşitli yönleri ile fiyat analizi yapılır. Piyasadaki para miktarının incelenmesi de kripto para analizinde önemli bir hususdur. Bir kripto para piyasada ne kadar az var ise o kadar değerli olacaktır. Bu da kişilerin yatırım planlarına yön veren bir fonksiyon olabilir. Kripto paraların haftalık analizlerinde direnç ve destek noktaları oldukça mühimdir. Direnç noktası belirlenirken fiyatlar çok iyi takip edilir. Eğer bir dijital para uzun süre tavan fiyatında kalmışsa direnç noktası oluşmuş demektir ve düşüşe geçeceği düşünülebilir. Yatırımlar bu yönlü yapılarak kazanç sağlanmış olur.