• BITCOIN
  100009,221
  % 4,13
 • ETHEREUM
  3080.49
  % 4,42
 • RIPPLE
  2
  % 3,00
 • BITCOIN CASH
  2088.6,516
  % 7,09
 • LITECOIN
  433.56
  % 13,29
 • COSMOS
  41.37
  % 0,51
 • CARDANO
  0.832403
  % 1,47
 • TETHER
  7.82
  % -0,63

Hangi Coine Yatırım Yapmalıyım

Hangi Coine Yatırım Yapmalıyım

Teknolojinin ilerlemesinin ardından sanal âlemde de hızlı bir gelişme kat edilmeye başlamıştır. İnsanlar artık bilgisayar başında veya akıllı telefonlar ile beraber sanal âlemde dünyanın her tarafında farklı işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Internet kullanımı ile ticaret yapabilmek, alışveriş yapabilmek, para göndermek, transfer ve havale işlemleri ve daha birçok farklı işlem yapılabilmektedir.

Sadece bilgisayarınızın başında ve evinizde oturarak dünyanın dört bir tarafına ulaşabileceğiniz bu alan tabii ki de kazanç sağlayabilmek için de kendini geliştirmiş olan bir alandır. Birçok işlemin internet üzerinden yapılması hayatımızın merkezinde olan parasal konuları da internete aktarmanın zamanının geldiğinin bir göstergesidir. Bunu fark eden girişimciler Sanal Para üretimine geçmektedirler. Kullanılan sanal paralara ise Kripto para denilmektedir. Ve bu paraların piyasada yer alan kazanç sağlayan birçok farklı çeşidi bulunabilmektedir.

Kripto Para Üretimi Yasal Mı?

Merak edilen konuların başında Kripto para üretimini ve kullanımının yasal olup olmadığı gelmektedir. Bu kadar fazla gelir sağlayan bir para türünden herhangi bir cezai işlem uygulandığı zaman bu cezaları miktarı ne kadar olmaktadır gibi sorular da sorulan sorular arasındadır. Kripto para kullanımı bazı ülkelerde yasaktır. Bazı ülkelerde ise Kripto para üretimi ve kullanımı ile ilgili sınırlandırmalar getirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ise Bitcoin kullanımı ile ilgili herhangi bir yasal sınırlama bulunmamaktadır.

Ayrıca Bitcoin üretimi ile ilgili de Türkiye Cumhuriyeti’nde herhangi bir cezai işlem uygulanmadığı bilinmektedir. Şu anda ülkemizde ve dünyadaki Kripto para ile ilgili yasa durumu bu şekildedir. İlerleyen durumlarda bu alan nasıl bir sistemde ilerler, işlemler nasıl işler hep birlikte takip edip göreceğiz.

Kripto Para Güvenilir Bir Para Mıdır?

Kripto para kullanmak isteyenler bu para biriminin güvenilir olup olmadığını da araştırmaktadır i.  İşlemler tamamen sanal ortamda işlediği için insanlar para kaybetme endişesine kapılabilmektedir. Kripto para kullanımı güvenilirdir. Geleneksel para kullanımında merkeze bağlı olarak işlemler yürütülmektedir. Merkeze bağlı olarak Giden gelen paraların kontrolü yapılmaktadır. Fakat Kripto para kullanımında herhangi bir merkeze bağlılık yoktur.

Bu sebeple de güvenlikle ilgili endişeden ortaya çıkması oldukça normaldir. Kripto para harcaması ve kullanımı sırasında kriptoloji şifreleme yöntemleri kullanılmaktadır. Kullanılan bu yöntemler ile paraların gönderimi ve alımı sırasında sadece satıcı ve alıcı bulunsa bile birçok kişi işlemleri görebildiği için daha güvenli olmaktadır. Yani gönderici ve alıcı coin cüzdanlarındaki giriş çıkış ve kayıtları görebilmektedir. Para gönderen kişinin onayı alınmadan işlemlere başlanılmasıdır. Ayrıca para gönderen kişi onayı verdikten sonra paranın geri döndürülmesi mümkün değildir.

Kripto Para Dolandırıcıları

Kripto para kullanacak olanların ve takip ettikleri konulardan bir tanesi de geleneksel para da olduğu gibi dolandırıcılık işlemlerin olup olmadığıdır. Kripto para kullanılırken dikkat edilmesi gereken adımlardan bir tanesi hacklenmek veya saldırı gibi durumlardır. Ve buna maruz kalmamak için öncelikli olarak güvenilir bir yerden hızlı işletim gücüne sahip bir şekilde işlem gerçekleştirmek gerekmektedir. Aksi takdirde farklı sorunlar yaşayarak paralarımızın hacklenmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Kullanacağınız Kripto paranın türü ve şifreleme sistemleri ve bu konu ile ilgili sorun yaşamamanız için önemli bir adımdır. Kripto paranın iki kere harcanması gibi bir durumun ortaya çıkmaması için de bazı önlemler alınmıştır. Bu önlemleri takip ederek gerçekleştirmek sizleri herhangi bir dolandırıcılık durumundan korumaktadır.

Kripto Para Avantajı

Kripto para kullanımı ile ilgili avantajlar da merak edilen konular arasındadır. Kripto para kullanımı herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için gerçekleşen olaylardan ciddi manada etkilenmemektedir. Yani merkeze bağlı olan geleneksel para da ülke içi veya ülke dışında yaşanan bazı olaylar paranın durumunu etkilemektedir. Fakat Kripto para da bir merkeze bağlı olmadığı için bu olaylardan ya hiç etkilenmez veya çok az bir şekilde etkilenmektedir. Ayrıca işlemlerin hızlı bir şekilde herhangi bir bağlantı, kayıt, vergi gibi durumlara uğramadığı için Kripto paradan kazançlar daha hızlı yapılabilmektedir.

Kripto Para Üretimi

Kripto para üretimi için kullanılan dağıtık bir sistem bulunmaktadır. Bu sisteme göre para birimlerinin üretilmesinde bazı sınırlamalar bulunmaktadır. Ayrıca Kripto para üretirken miktarı arttıkça uygulanan şifreleme yöntemleri de farklılık göstermektedir. Kripto para üretiminde işlemler Madencilik kullanılarak yapılmaktadır. Bu Madencilik dediğimiz işlem gerçek manada madenciliği ifade etmemektedir. Matematiksel işlemleri çözümlemesi şeklinde Madencilik işlemi yapılarak Kripto para Kazancı sağlanabilmektedir.

2020 Yılı İçin Hangi Coine Yatırım Yapmalıyım

Sanal  paraya yatırım yapmak isteyen ve bu alanda kazanç sağlamak isteyenlerin merak ettikleri konuların başında ise hangi koinin daha kazançlı olduğu sorusu gelmektedir. 2020 yılı için uzmanların önermiş oldukları Kripto paralardan bir tanesi Ethereum.

Bu Kripto paranın kazanmış olduğu ivme başarılı olacağının göstergesi arasındadır. Bitcoin de yatırım yapılması gereken Kripto paralardan bir tanesidir. Bitcoin geçtiğimiz yıllarda göstermiş olduğu iniş çıkışlar güvenilir olmadığına dair yorumları getirse Bile Son dönemde geçmiş olduğu eşikten sonra artık başarılı olduğunun kanıtları ortaya çıktığı için bu para birimine yatırım yapmak oldukça mantıklıdır. Bitcoin’den sonra yatırım yapılabilecek diğer bir para birimi ise litecoin diyebiliriz. Lite koinin diğer coinlere göre daha ucuz olması bu alanda yatırım yapmanın mantıklı olup olmadığı ile ilgili tartışmaları açığa çıkarmaktadır. http://pendikroyal.com/

Fakat bu para biriminin daha ucuz olması yapılacak olan yatırımlardaki riskinin daha az olduğunu göstermektedir. Riskin daha az olması hem yüksek kazancın hem güvenilir olmasının önemli bir adımı olduğunda hemfikir olan Uzmanlar bulunmaktadır. 2020 yılında yatırım yapılabilecek olan diğer coin türlerinden bir tanesi ripple diğeri ise neo olarak belirlenmiştir.