• BITCOIN
  99923,513
  % 4,29
 • ETHEREUM
  3076.25
  % 4,50
 • RIPPLE
  2
  % 3,12
 • BITCOIN CASH
  2087.37,284
  % 7,05
 • LITECOIN
  433.18
  % 13,66
 • COSMOS
  41.3
  % 0,77
 • CARDANO
  0.831637
  % 1,64
 • TETHER
  7.82
  % -0,63

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Geleceğin para birimi olarak kabul edilen kripto para, son dönemlerdeki haberleri ile merak konusu olmuştur. Değişen dünya düzeninin getirdiği yeniliklerin kripto para piyasasına yansıyıp yansımayacağı öğrenilirse, yatırım planları daha doğru bir şekilde yapılabilir. Kripto para piyasasındaki son durumu öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Kripto para piyasası ile akılları en çok karıştıran durum, bu paranın fiziksel bir karşılığı olmamasıdır. Tamamen sanal olan bu para ile takas yapılma şansı vardır ve şifreleme sistemi ile korunur. Bugün dünyanın pek çok ülkesinde yatırım araçlarından biri haline gelmiştir. Kripto para kullanılarak anlık yükselişlerden önemli kar sağlamak mümkündür. Kripto para yatırımcıları gelişmeleri çok yakından takip etmek durumundadır. Bu nedenle gündemle iç içe olurlar. Son dönemde yaşanan değişiklikler sonucunda kripto para piyasasında son durumun ne olduğu ise merak konusudur.

Çoğu ülkede yasal bir yatırım aracı olması nedeniyle, kullanımı yaygındır. Bunun yanında kripto para piyasası hakkında hala birçok bilinmeyenin olması, bazı yatırımcıların uzak durması ile sonuçlanır.

Kripto Para Piyasasında Beklenen Yükseliş Dalgası

Kripto para piyasasının son durumuna baktığımızda, bir yükseliş dalgasının beklendiğini gözlemlemekteyiz. Binance CEO’su tarafından da bu konu ile ilgili önemli açıklamalar yapılmış ve kripto para piyasasına yansıyan anlık ticaret aktivitesinin neredeyse 5 kat arttığı ifade edilmiştir. Bu artış, sanal para piyasası için önemli bir gelişmeyi bizlere göstermektedir.

16 Nisan’dan bu yana BTC/USD yükselişine baktığımızda, 6 bin 471 dolardan, 6 bin 997 dolara yükseldiğini gördük. Bu artış trendinin hızlı bir şekilde olmasa da devam etmesi beklenmektedir. Artışla birlikte Bitcoin yatırımcılarının sayısında artış olacak ve bu durum da yine değerinin artması ile sonuçlanacaktır. Bitcoin yatırımcılarının hedefinde 8 binleri görmek olsa da bu duruma yakım bir zamanda ulaşamayacağımız açıktır.

ETH/USD Son Durumu

161,52 dolarla, ETH’nin durağan bir seyri mevcuttu. 50 gündür bu seyri devam ettiren ETH, yatırımcılarının canını bir hayli sıkmış durumdaydı. Ancak, 16 Nisanda şeytanın bacağını kırdı ve bir yükseliş eğrisi yakaladı. Eğer 176 sınırına ulaşırsa, artışın devam edeceği yönünde görüşler vardır.

Bu güne değin süren yükselme grafiğinin önümüzdeki günlerde bir alçalma yaşayın yaşamayacağı ise merak konusudur. Yatırımcılar anlık piyasayı yakından takip etmeli ve önümüzdeki günlerin yatırımlarını bu doğrultuda planlamalıdır. ETH, yatırımcıları dünya genelinde yaygın olarak bulunmaktadır. Artışla beraber yatırımcı sayısında da bir artış olacağı beklenmektedir.

XRP/USD

Kripto para piyasası takipçileri her zaman artış görmeyi hedeflemektedir ancak bu her zaman için mümkün olmamaktadır. Para piyasalarındaki dalgalanmalar ise kimilerinin kazançlı çıkmasına kimilerinin ise zarara uğramasına sebep olur.

XRP/USD ise, 15 Nisan tarihinde 20 günlük üssel hareketli ortalaması olan 0,185 doların altına düşmüş olsa da, kısa sürede içerisinde 50 günlük basit hareketli ortalaması olan 0,186 doların üzerine çıkmayı başarmış bulunmaktadır. Bu başarıyı devam ettirmesi ve artış eğrisini yükseltmesi beklenmektedir. Piyasadaki bu hareketlilik XRP üzerinde de etkilerini göstermiştir. Değişen dünya gündemi ile birlikte gözler kripto para piyasalarına dönmüştür. Bu piyasaların dalgalanmaları anlık olarak değişebileceğinden, yatırımcılar haliyle bir tedirginlik yaşamıştır.

LINK/USD

16 Nisan tarihleri diğer birimlerde olduğu gibi, LINK’te de olumlu gelişmeler yaşandığı bir tarih oldu. 16-21 Nisan’daki toparlanma ile birlikte LINK yatırımcıları önümüzdeki günlerdeki seyri merak etmeye başladılar. Yükseliş seyrinin devam edip etmeyeceğini önümüzdeki günlerde çizilecek eğriye göre değişeceğini söylemekte fayda vardır.

LINK yatırımcıları, eğer önümüzdeki birkaç gün içinde bir düşüşle karşılaşırlarsa, bu düşüşün devam edeceğini öngörebiliriz. Bu nedenle LINK eğrisi hakkında konuşmak için erken olduğunu söyleyebiliriz. Anlık yükseliş ve düşüşler yanında, bu eğrilerin düz çizmesi de beklenen bir durumdur. Özellikle para piyasalarında alım ya da satım gibi hareketliliklerin olmaması, piyasaların da durgun seyretmesi ile sonuçlanabilir. Ancak kripto para piyasasına girmiş olan bir yatırımcının her an takipte olması ve bu düz seyirlere aldanmaması gerekir.

BNB/USD

Açılımı Binance Cin olan BNB, son günlerdeki eğrisi merak edilen kripto para birimlerinden bir tanesidir. BNB/USD Nisan ayında ortalama bir değer ile seyrederken bu ortalamayı kırdı ve günümüze kadar yükselişle gelmeyi başardı. Bu yükselişin getirdiklerinden biri ise, BNB kullanıcılarındaki artış oldu.

BNB/USD yatırımcıları, yükselen eğriyi bir süre daha yakından takip etmeli ve önümüzdeki günlerin gösterdikleri doğrultusunda hareket etmelidir. Kripto para piyasalarının son derece değişken olduğu, bu piyasanın içinde olan kişilerce bilinen bir gerçektir. Kriptonomi.com Para piyasasının seyri anında değişebilir. Yükselişiyle ya da düşüşüyle, yatırımcılarını şaşırtabilir. Bu piyasanın, yatırımcılarındaki artışın sebebi de biraz da bu bilinmezlikten kaynaklanmaktadır. Kripto para piyasalarını, yalnızca günlük değil anlık olarak da takip etmek gereklidir.

Hareketli Ortalama ile Kripto Para Piyasası Takibi

Hareketli ortalama, bir süre içerisinde kripto paranın seyrini gösterir. Bu ortalamaya bakarak ileriki günlerde yatırım yapılan sanal para biriminin nasıl bir seyir göstereceği tahmin edilebilir. Hareketli ortalama çıkarılmasındaki amaç, kripto paranın önceki günlerdeki seyrini bir grafik halinde görebilmektir. Böylece yatırımınızla ilgili daha net bir görüşe sahip olursunuz ve adımlarınızı daha sağlam atabilirsiniz.

Kripto para piyasalarındaki son durumu takip ederken, mevcut dalgalanmalar yanında gelecek günlerin tahminlerine de göz atmakta fayda vardır. Ancak bu tahminlerin her zaman tutmayacağı da bilinmektedir. Kripto para piyasası fiziksel olarak karşılığı olmayan, sanal paralarla işlem yapar. Bu sanal olma durumu, anlık yükselişlerin ve düşüşlerin olması sonucunu getirmektedir.

Kripto para piyasalarında artık birçok ünlü iş adamı, dünyanın en zenginleri ve ünlü siyasetçiler yer almaktadır.

Haliyle ülkelerin en yakından takip ettikleri konu başlıkları haline gelmiştir.