• BITCOIN
  103762,741
  % 0,65
 • ETHEREUM
  3258.79
  % -0,59
 • RIPPLE
  2.03
  % -0,23
 • BITCOIN CASH
  2162.75,355
  % -0,05
 • LITECOIN
  457.14
  % 1,32
 • COSMOS
  44.14
  % 4,94
 • CARDANO
  0.858446
  % -1,08
 • TETHER
  7.97
  % -0,06

Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

Edinilen bilgiye göre Süleyman SOYLU’nun İstifasını Sayın Cumhurbaşkanı kabul etmediğini basına duyurdur.

Cumhurbaşkanı İçişleri bakanımızın istifası kabul edilmemiştir. Görevine devam edeceğini belirtti.

ERDOĞAN: SOYLU başarılı bir bakandır. Ve görevine devam edeceğini bildirdi.

 

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir. Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

Devlet BAHÇELİ Terörden ekonomiye, bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir iradeyle duruş göstermektedir. Böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratma riski taşımaktadır. Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır. Gelişmeler karşısında Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.